PİMAPEN TAMİRİ

eserlerpen ile ilgili görsel sonucu

TELEFONLARIMIZ ARAYIN:(0532) 430 03 85 – (0535) 410 12 08 

Pimapen aksesuarları ve malzemeleri ile ilgili görsel sonucu

PİMAPEN TAMİRİ  İSTANBUL PİMAPEN TAMİRİ  0532 430 03 85—-0535 410 12 08 Pimepen Pencere tamiri pimapen tamircisi istanbul pimapen panjur tamiri pimapen kapı tamiri pimapen pencere tamiri istanbul pimapenciler istanbul pencere tamiri PVC Pencere tamiri Uzmanı Plastik Pencere Sistemleri olarak, pencere vekapılarınızı problemsiz olarak uzun süre kullanabilmeniz için aşağıdabelirtilen kullanım ve bakım kurallarına dikkat etmenizi rica ederiz…

Tek kanat açılımlı pencere ve balkon kapılarının kullanımı

Bu aksesuar, pencere kanadındaki kolyardımıyla açılır ve kapatılır. Kol aşağıyı gösteriyorsa, pencere kapalı(normal) konumdadır. Ancak böyle kapalı konumda iken pencerenin tekniközellikleri (su ve hava sızdırmazlığı, ısı yalıtımı, ses yalıtımı)oluşmaktadır. Pencere kanadını açmak için kolu 90º çevirerek yatay konuma getirinizve kilitten kurtulan kanadı yana doğru açınız. Pencereyi kapatmak için kanadıçerçevenin içerisine itiniz ve kolu tekrar kapalı (normal) konuma getiriniz.

Vasistasaksesuarlı pencerelerin kullanımı 

Vasistas aksesuarlı pencereler de aynışekilde pencere kanadına monte edilmiş, bir kol yardımıyla hareket ettirilir.Pencere kapalı iken kol yatay konumdadır. Pencere bu konumda kilitlidir. Kanadıaralamak için kolu 90º döndürerek dik (vasistas) konuma getirip, kilittenkurtulan kanadı koldan hafif çekerek aralama pozisyonuna getiriniz. Pencereyikapatmak için, kanadı çerçevenin içerisine iterek kolu tekrar yatay (kapalı)konuma getiriniz.

Özellikle, büyük kanatlarda ve özelbiçimdeki kanatlarda (üçgen veya daire şeklinde) boş kalan elinizle kanadın çerçevesindenbastırmanız gerekmektedir. Pencerede kol yerine vasistas kilit (çarpma kilit)var ise, kilit tutamağını aşağıya doğru çekerek kanadı açınız. Kapatmak içinkanadı yerine iterek vasistas kilidin kapanmasını sağlayınız.

Dikkat:Pencere kanadını vasistas makası tutmaktadır. Pencerenizi temizlemekistediğinizde bu makası çıkarabilirsiniz. Makası tekrar yerine takarken tamolarak yerine oturmasına dikkat ediniz. Makas tam olarak yerine oturmazsa kanatbir sonraki açılışında olması gerekenden daha fazla açılır ve yaralanmalaraneden olabilir.

Çiftaçılım aksesuarlı pencere ve balkon kapılarının kullanımı

Çift açılımlı pencere, tek kanat açılımve vasistas açılımın birleştirildiği bir aksesuardır. Kanadı açmak için koluyatay konuma, kapatmak için normal konuma getiriniz. Kanadı vasistas konumdaaralamak için, kol yukarıyı gösterinceye kadar, normal konumdan itibaren 180ºdöndürünüz ve kanadı koldan hafif çekerek vasistas konuma getiriniz. Kapatmakiçin kanadı tekrar çerçevenin içerisine iterek kolu normal konuma getiriniz.Özellikle büyük kanatlarda boş kalan eliniz ile kanadın çerçevesindenbastırmanız gerekmektedir. Kanadın aksesuarı ancak, kol yukarıda belirtilenkonumlarda iken düzgün çalışabildiğinden kolun belirtilen konumlardabulunmasına ve bu konumların dışında ara konumda bulunmamasına dikkat ediniz.Kanat aralanmış pozisyonda iken, kol ara konumda kalabilir. Böyle bir durumdaendişe etmenize gerek yoktur. Kasa-kanat makası kanadı bu konumda datutacaktır. İlk olarak kolu, vasistas konuma getirip kanadı itiniz. (Bu durumdakanadın üst kısmı oturmuş, alt kısmı henüz oturmamıştır) Bir sonraki adımda kolaçık (yatay) konuma getirilir ve kanat itilir, son olarak kol kapalı konumagetirilerek pencere kilitlenir.

Çiftkanat aksesuarlı pencere ve balkon kapılarının kullanımı

Pencere ve kapılarınız orta direksiz ve iki kanatlı ise ilkaçılacak olan kanadın kullanımı (Pencere kolunun olduğu kanat) yukarıdaanlatılan tek açılım veya çift açılım aksesuarları gibidir. İkinci olarakaçılacak olan kanatta ise sürgü kilitleme sistemi vardır. Sürgü kilitlemesisteminin açma kapama kolunu veya alt-üst sürgülerini çekerek kanadınaçılmasını sağlayabilirsiniz. Pencereyi tekrar kapatırken, sürgü dillerininyerine tam oturmasına dikkat ediniz. Kanatlar açık iken sürgü kollarınıkapatmayınız. Pencereyi kapatırken önce sürgü takılı olan, daha sonra koltakılı olan kanadı kapatınız.

Dikkat:Sürgü takılı kanat açıkken diğer kanadı kapatmayınız.

Sürmepencere ve kapıların kullanımı

Bu aksesuar, pencere kanadındaki kolyardımıyla yatay eksende sağa ve sola hareket ettirilerek çalışır. Pencere koluaşağıyı gösteriyorsa pencere kapalıdır. Pencere kanadını açmak için kolu 90ºçevirerek yatay konuma getiriniz ve kanadı sürünüz. Sürme kapılar içten vedıştan açılıp kapanabilir, kilitlenebilir. Kanat üzerinde tutamak, kol veyaçıkma kol takılıdır.

Kilitlikapıların kullanımı

Gereken sızdırmazlık değerlerineulaşabilmek için ve özellikle de hırsızlık olaylarına karşı kapı kilitlitutulmalıdır. Kapıların kilitli olmadığı durumlarda kapı kolu aşağıbastırılarak açılır. Kapınızı doğru biçimde kilitleyebilmeniz için ise hangikilit çeşidinin uygulandığını bilmeniz gerekir.

Bukilit çeşitleri;

*Kapı, kol üzerindeki anahtardankilitlenebilir. Anahtar yuvası içeride ise kapı kilitlenmiş demektir.

*Kapı, hem kol, hem anahtarlakilitlenebilir. Önce kol çıkabildiği kadar yukarı kaldırılır böylece ilavekilitler yerlerine oturur ve kapı anahtar ile kilitlenir.

*Kapı, sadece anahtar ilekilitlenebilir. Anahtar saat yönüne döndürülerek kapı kilitlenir. Tersistikamete döndürülerek açılır.

Özelaksesuarlı pencere ve kapıların kullanımı

Yukarıda belirtilen aksesuarlarındışında PİMAPEN’in birçok kapı-pencere aksesuarı vardır. Eğer bu tür özelaksesuarlardan birini kullanmakta iseniz, bunların bakımı ve kullanımınailişkin sorunlarınız olduğunda lütfen bayilerimizi arayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın