Pimapen Pencere Fiyatları Nasıl Hesaplanır

Pimapen Pencere Fiyatları Nasıl Hesaplanır Resimde gördüğünüz mavi noktalar dikey profiller ve bu ölçüdeki bir pencerede 5 adet mevcut. 5 * 1.50 = 7.5 metre

Resimde gördüğünüz kırmızı noktalar yatay profiller ve bu ölçüdeki pencerede 2 adet mevcut. 2* 1,50 = 3 metre

Resimde gördüğünüz yeşil noktalar kanat yatayları ve bir kanat olduğu için 2 adet mevcut 2 * 0,75 cm = 1.50 metre

Kullanılan tüm profilleri saydık ve sonuç olarak 7,5 + 3 + 1,50 = 12 metre profil mevcut.

Çıkan bu profil firmaların birim fiyatı ile çarpılır. Egepen ise genelde 19 tl pimapen ise 24 tl birim fiyatı mevcut olabilir.

Sıra geldi Cam fiyatını hesaplamaya genel olarak pimapen pencere yaptırıyorsanız kesinlikle ısıcam taktırmanız önerilir.Yoksa pek işe yaramaz.Isıcam pencerenin yükseklik ve genişliği çarpılarak bulunur. Yani bizim hesapladığımız pencrede yükselik 1.50 genişlik 1.50 = 2.25 metre2 bu çıkan metrekare firmaların birim fiyatı ile çarpılır.Genel olarak 85 ytl civarı olarak verilir.

Aksesuar olarak kol vs. açılır kanat başı 35 tl olarak belirlenir.Pencerede tek adet olduğu için 35 tl çift açılım olursa 90 tl

Pervaz fiyatları ise pencerenin etrafının toplamı ile birim fiyatı çarpılır 4 taraf pervaz olacak ise 1,50*4 = 6 metre pervaz genel olarak 25 ytl olarak fiyat verilir 6×25 =140 tl pervaz fiyatı olur.

Mermer isteğe göre yapılır.Pencerenin genişliği ne kadar ise metre olarak fiyat verilir.1,50 olan pencerenin mermer fiyatı 120 tl olur.Metresi 60 tl olarak belirtilirse.

Şimdi kısaca fiyat çıkaralım

Egepen marka

12 metre profil * 19 tl = 228tl profil

2.25 metre2 cam * 45 tl  =  201 tl cam

6 metre pervaz * 25 tl = 150 tl

Tek açılım aksesuarı =  25 tl

Muğla mermer 1.50 metre *90 = 135

150* 150 Egepen marka , ısıcamlı , pervazlı ve mermerli pencere fiyatı kdv ve montaj dahil  738 tl

Pimapen marka

12 metre profil * 24 tl = 288  tl profil

2.25 metre2 cam * 45 tl  =  200 tl cam

6 metre pervaz * 5 tl = 150 tl

Tek açılım aksesuarı =  25 tl

Muğla mermer 1.50 metre *90 = 135

150* 150 pimapen marka , ısıcamlı , pervazlı ve mermerli pencere fiyatı kdv ve montaj dahil  798 tl

PİMAPEN PENCERE fiyatlarındaki farklar

Pimapen aslında genel bir söylem haline geldi. Pvc pencere sektöründeki üzerinde başka marka yazsa bile bizler pimapen diyoruz. Bunun sebebi pimapen ilk çıkan marka olması ve yıllardır bu sektörde kalitesi ile isim yapmış olmasıdır. Müşteriler pimapen der ancak biz gerçek markası ile ifade ederiz. Başlığın bu şekilde atılması sizlerin böyle arama yapmanızdır. Şimdi pimapen fiyatları ile ilgili asıl konuya gelelim.

Pimapen,Egepen,Adopen,Fıratpen,Erpen ve diğer pvc pencere markaları hepsinde kullanılan plastik aynı malzemedir. Ancak görüyorsunuz ki aralarında ki fiyatlar arasında büyük uçurum var. Firmalar size yüksek fiyat çektiklerinde bizim ki daha kaliteli veya bu marka en kalitelisi der. Ancak emin olun aralarında hiç bir fark yoktur.

Pimapen fiyatları alırken bir firma misal 3250 tl fiyat çekiyor. Diğer firma ise 2500 tl fiyat çekiyor. Başka firma daha ucuz böyle gidiyor diyelim. Emin olun hepsi aynıdır. Size en ucuz olan ile çalışın demiyorum. Ancak bu işlerde kesinlikle ustalık önemlidir. Eğer usta işi bilmeyip düzgün montaj yapmıyor ve pencerenin sağından solundan hava veya su gibi maddeler giriyor ise isterse en kaliteli marka olsun hiç işe yaramaz.

Pimapen montajı nasıl yapılır

Pvc pimapen pencere fiyatları

Pvc pimapen pencere fiyatları

Bir firmadan fiyat alıyorsunuz ve pimapen fiyatlarını en çok etkileyen unsur pimapenin montajıdır. Peki pimapen montajı nasıl yapılır.
Öncelikle Pimapen fiyatları aldığınız firmaların iş prensibleri nedir onları öğrenin. Uygun fiyat çektiler diye hemen karar vermeyin. Pimapende en önemlisi satış sonrası hizmettir. Sonradan bir sorun çıkarsa ne kadar sürede geliyorlar ve soruna göre ne kadar ücret alıyorlar bunlar çok önemlidir. Asıl konumuza gelecek olursak pimapen montajı nasıl yapılır.
Öncelikle pimapen pencere takılacak yerde eski ahşap pencere vs. varsa dikkatlice kenar köşe kırmadan sökülür.Genel olarak ahşap pencerelere çivi atıldığı ve bu çivinin tutması için uzun kama çakıldığı için bazen duvarlarda kırılma olabiliyor. Bunları sorun etmemeniz lazım ne kadar ustası sökerse söksün dökülecek sıva yerinde durmaz.
Pimapen pencere takılacak yer hazır olduktan sonra pencere yerine oturtulur ve çıtaları ince uçlu bir alet ( iskarpele , tornavida) çıkartılır. Sonra hilti gibi delici bir alet ile aralarında 70 cm gibi bir boşluk bırakarak delinir. Öncelik ile belirteyim bir delik(6mm uç) açtınız hemen sıkma matkap dediğimiz tort uçlu matkap ile tort adını verdiğimiz tort vida sıkılır.Tork vida 7mm olduğu için ve sizinde 6mm uçla deldiğiniz için sıkıca girecek ve dübel gibi bir dert olmayacaktır. Vidalama işi bittikten sonra Camlar takılmadan önce dışarıdan pencere etrafına çekomastik çekiyoruz. Daha sonra ısıcamları takıyoruz. Ve pervazlı ise içeriden pervaz ile doğrama arasına ince çekomastik çekiyoruz ve montaj işlemi bitiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın