PİMAPEN PENCERE ÇİFT ACILIR

pvc pencere üstten açmak ile ilgili görsel sonucu

fıratpen üstten acma ile ilgili görsel sonucu

 Pimapen Çift pencere acılır fiyatları İstanbulpimapen.com (0532) 430 03 85 pencere üstten açma mekazınması nekadardır evin pencerelerin üstten acılma fiyatları nekadar istanbul pimapen çift acılır fiyatları beylikdüzü pimapen üstten açma bakırköy pimapen üstten açma bahçeşehir pimapen üstten açma bakırköy pimapen üstten açma avcılar pimapen cift acılır fiyatları florya pimapen üstten açma nekadardır yeşilköy pimapen üstten açma balkonun pimapen penceresini üstten açma zeytinburnu pimapen üstten açma bağcılar pimapen üstten açma başakşehir pimapen üsten açma bayrampaşa pimapen üstten açma gaziosmanpaşa pimapen üstten açma pvc pencereyi hem yana hemde üsten açma kaç paradır esenyurt pimapen üsten açma fiyatları yakuplu pimapen üstten açma aksaray pimapen üstten açma taksim pimapen pencereyi üstten açma beyğlu pimapen pencereği üstten açma bebek pimapen pencere üstten acılması beşiktaş pimapen pencereği üstten açma karaköy pimapen pencereği üstten açma şişli pimapen pencereyi üsten açma fiyatı topkapı pimapen üstten açma toskoparan pimapen üstten açma sonradan pimapen üstten açma olurmu kaç paraya olur altınşehir pimapen pencere üstten açmak kayaşehir pimapen üstten açma nekadardır pencereyi üstten açlıması nekadardır istanbul pimapen bayileri bahçelievler pimapen üstten açmak soğanlı pimapen üstten açma hem yan taraftan hem de üstten açılabilen bir modeldir. Belli bir mekanizma sayesinde kolu çevirerek üst kısımdan açmak da mümkün olmaktadır. Hava sirkülasyonunu sınırlamak için oldukça işlevsel bir sisteme sahip olduğunu belirtmek gerekir. Çift açılım pencere farklı mekanizmalara sahiptir. Standart bir pencere, çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra çift açılım özelliğine sahip olabilir.

 

Çift açılımlı pencere sistemi genellikle PVC pencerelerde olur. Bu özellik her pencerede bulunmamaktadır. Bilhassa klasik ahşap pencereleri çift açılıra dönüştürmenin hiçbir imkânı yoktur. PVC pencereler, çerçeve ve menteşe yapısı bakımından buna müsaittir. Eğer PVC plastik pencere kullanıyorsanız bunu pencere çift açılım mekanizması olarak modifiye edebilirsiniz.

Bir pencerenin çift açılım pencere hâline getirilebilmesi için kanadın kasaya binme payının belli bir ölçüde yapılmış olması gereklidir. Eğer menteşeler yeterli özelliklere sahipse ve kasaya binme payı standart ölçülerdeyse, PVC pencere tekrar modifiye edilip çift açılımlıya dönüştürülebilir. PVC pencere çift açılım nasıl yapılır öğrendikten sonra herhangi bir teknik servise başvurmadan bunu yapmak mümkündür.

İyi bir modifiye ile pencere üst kanattan da açılır hâle getirilebilir. Ancak bunun için öncelikle pencere yapımı konusunda belli bir bilgiye sahip olmak gerekir. Eğer PVC pencereniz yeterli ölçülere uydurabileceğiniz bir yapıda değilse yapmanız gereken özel pencere yaptırmak ya da uygun fiyata çift açılır bir pencere satın almaktır.

Montaj İşlemi

Çift açılım pencere mekanizması montajı oldukça kolaydır. Eğer mevcut PVC pencere çift açılımlıya dönüştürülecekse, yapılması gereken ilk işlem menteşelerini sökmektir. Standart menteşeler yalnızca tek tarafa açılma imkânı sağlamaktadır. Bu yüzden yapılması gereken pencereye alttan da açılmasını sağlayacak bir menteşe sistemi monte etmektir. Doğru menteşe şablonları monte edilerek pencereyi çift açılır özelliğe kavuşturmak da mümkündür.

Pencereye iki yöne de açılma imkanı sağlayan menteşe şablonu olacaktır. Alt, orta ve üst menteşe şablonları doğru biçimde monte edildiğinde pencerenin alta ve yana açılması için gerekli hareket imkânı sağlanır. Ayrıca bu iş için özel bir kilit ve pencere kolu da almak gerekir. Alt menteşe şablonu monte edildikten sonra ortaya ve üstte pencerenin çerçeveden ayrılmasına olanak sağlayacak şablonlar monte edilmelidir.

Kilit ve kol sistemi de hem yana hem de üste açılacak şekilde olmalıdır. Menteşe şablonu monte edildikten sonra, üst tarafa hareket edebilen bir kol montajı yapılmazsa bir işe yaramayacaktır. İki tarafa da hareket edebilen kol monte edildikten sonra pencere açılabilir. Ancak gerekli malzemeler yoksa ya da mevcut pencere buna olana sağlayacak yapıda değilse çift açılım pencere mekanizması fiyatları araştırılarak uygun fiyata bir pencere alınmalıdır.

Çift açılım pencere

Fiyatları

Eğer PVC pencerenizi üstten açılır hâle getirmek istiyorsanız, bunun için gereken ekipmanlar oldukça ucuzdur. Ancak sıfırdan yeni pencere almak istiyorsanız çift açılım pencere mekanizması fiyatları hakkında bir araştırma yapmanız gerekir. Bazı öncü markalar kaliteli pencere modelleri üretmektedir.Çift açılım pencere mekanizması modellerinde Fıratpen ön plana çıkıyor. Fıratpen tarafından üretilen pencerelerin oldukça kaliteli olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak fiyat bakımından daha ucuz modeller de bulunuyor. Pimapen’in ürettiği hemen hemen bütün modeller yukarıdan da açılma özelliğine sahiptir. Bu modellerin Fıratpen’e göre daha pahalı pencere çift açılım mekanizması fiyatları ile satışa sunulduğunu da belirtmek gerekir.

Koçtaş gibi yapı marketlerde çift açılım pencere mekanizması fiyatı hakkında uzun bir araştırma yapabilirsiniz. Ancak marka seçimi yaparken fiyata değil kaliteye bakmanız faydalı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın