PİMAPEN HIRSIZ KİLİDİ

pimapen hırsız kilidi pimapen kilidi pimapen cocuk kilidi pencere emliyet kilidi pvc pencere kilidi pimapen emliyet kilitleri kilidi pimapen pencere kilitleri pvc pencere kilitleri fıratpen pencere kilitleri egepen pencere kilitleri pimapen kilit sistemleri pimapen çocuk kilidihırsıza karşı kilitpencere hırsız kilidipencere kilit sistemleripipamenhırsıza karşı panjurpimapen güvenlik kilidipvc pencere hırsız kilidi

Son yıılarda artan hırsızlık olaylarına karşı geliştirilen ve dizayn edilen pimapen hırsız kilidi Sadece pencerelere güç katmak ile kalmaz aynı zamanda çocular içinde pencere kilididir. Sertleştirilmiş Pvc hem kapalı pozisyonda hemde açık pozisyonda daima koruma sağlar. Çağdaş ve çekici tasarıma sahiptir. Şimdilik beyaz ve kahverengi renk seçeneği vardır. Mevcut Pimapen pencerelerinizin kolları ile kolaylık değiştirebilirsiniz.

    pimapen kilit sistemleri pimapen çocuk kilidihırsıza karşı kilitpencere hırsız kilidipencere kilit sistemleripipamenhırsıza karşı panjurpimapen güvenlik kilidipvc pencere hırsız kilidi

HIRSIZ KİLİDİ
Hırsızların çok uğraşarak, gürültü çıkararak ve zaman harcayarak bir yere girmek istemeyecekleri, hırsızlık amacı güden kişilerin kapalı pencereleri tercih etmeyecekleri ifade edilen duyuruda, pencere kırmanın dikkat çekici olduğu anımsatılarak pencerelerin sürekli kapalı tutulması istendi.

Pencere koluna ilave olarak pencereye kilit takılmasının, hırsızların camı kırdıktan sonra bile pencereyi açamayacakları anlamına geldiği hatırlatılırken,bu durumda hırsızların camı kırdıkları takdirde kırık pencereden geçmek zorunda kalacakları belirtildi.
hırsız kilidihırsız kilidi-02

TAVSİYELER
Emniyetin duyurusuna göre, alınabilecek önlemlerden bazıları şöyle:
* Balkon kapısı ve pencerelerinin sağlam demir parmaklıklı olmasına dikkat edilmeli.
* Kapılarda çift kilit bulundurulmalı ve geceleri kapı arkalarındaki emniyet zinciri takılı olmalı.
* Vatandaşlar evlerini gece kısa süreli terk edeceklerse muhakkak bir lambayı yanık bırakmalı.
* Apartman giriş kapıları dışarıdan aydınlatılmalı.
* Apartman sakinleri, yönetici ve özellikle kapıcının apartmana giren çıkan yabancılara karşı duyarlı olmalı.
* İş yerlerinin kapılarına kilit takılmalı ve camlarının kepenk ve demir parmaklık ile muhafaza altına alınmasına dikkat edilmeli.
* İş yeri sahipleri işe alacakları şahıslar hakkında bilgi toplamalı ve kişiyi mahalli polis birimine bildirmeli.
* Eğer binada ev ile apartman giriş kapısı arasında bir diafon sistemi ve otomatik kapı açma düğmesi mevcut ise zili çalarak makul olmayan bir sebeple içeri girmek isteyen yabancılara kapı açılmamalı. Zile yanlışlıkla bastıklarını söyleyen yabancılar için kapı açılmamalı.
* Yeni bir eve taşınıldığında evle ilişkisi olan bazı kişilerde hala evin anahtarlarının olması ihtimaline karşı mutlaka kilitler değiştirilmeli.
* Hırsızlar eve girdiklerinde ilk önce yatak odalarını karıştırırlar. Kıymetli eşyalar evin daha değişik yerlerine saklanmalı.
* Hırsızlar öncelikle elektrik ve su faturası gibi evraklarla posta kutusu dolu daireleri seçerler. Tatile gidildiğinde veya eve uzun süre gelinmeyecekse posta kutusunun anahtarı komşuya bırakılmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>